Oznamy 12.04.2020

 

 

 

alt

Rímskokatolícka Cirkev

farnosť sv. Ignáca, Leopoldov

Nám. sv. Ignáca 23/46, 920 41 Leopoldov

www.leopoldov.fara.sk, e-mail Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. tel.: 033/ 734 22 11

Poriadok bohoslužieb od 13. apríla 2020 do 19. apríla 2020

   

 

        

Deň

Liturgická oslava

Hodina

Úmysel

Pondelok

13.04.

Veľkonočný Pondelok

 

  

Utorok

14.04.

Veľkonočný Utorok

 

  

Streda

15.04.

Veľkonočná Streda

 

  

Štvrtok

16.04.

Veľkonočný Štvrtok

 

  

Piatok

17.04.

Veľkonočný Piatokondelo

 

  

Sobota

18.04.

Veľkonočná Sobota

 

  

Nedeľa

19.04.

2. Veľkonočná Nedeľa -

Nedeľa Božieho Milosrdenstva

 

  

 


 

    

 

Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí prispeli k dôstojnému a požehnanému Trojdniu v našej farnosti a to v prvom rade svojim osobným prežívaním veľkonočných tajomstiev. Aj keď v tomto roku nebolo možné verejné slávenie, mohli sme vstúpiť hlbšie do seba a snažiť sa vnímať to podstatné (čo nám žiaden vírus ani obmedzenia či zákazy nemôžu zobrať).

V tomto týždni máme veľkonočnú oktávu - slávime každý deň ako Veľkonočnú nedeľu. Je to pre nás príležitosť lepšie prežívať veľkonočné tajomstvo.

 

Keďže máme už usmernenia od hlavného hygienika (aby nedošlo k zbytočným problémom), tak od utorka (potom, čo v pondelok skončí zákaz vychádzania) bude znova možnosť na súkromnú modlitbu v kostole. Vstup do kostola bude otvorený ako doteraz od 08:00 do 18:00 (s výnimkou prípadných súkromných bohoslužieb, vtedy bude zatvorený aj vstup do kostola) a kostol bude otvorený od 16:00 do 18:00 a naraz v ňom (vzhľadom na plochu kostola) môže byť najviac 7 ľudí (s výnimkou kňaza a nutných spolupracovníkov).

Preto využite túto možnosť, ktorú máme, ale v prípade potreby nechajte priestor aj iným na súkromnú modlitbu v kostole.

 

Sväté prijímanie ude (počas otvoreného kostola) podávané na požiadanie. Hoci sväté omše sa verejne neslávia, majú veriaci možnosť raz denne prijímať Eucharistiu individuálne, mimo eucharistického slávenia, ako posilu do života. Treba však dodržať niekoľko bezpečnostných usmernení. Na základe rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska zo dňa 10. marca 2020 sa na celom území Slovenska až do odvolania podáva sväté prijímanie na ruku. Podľa odborníkov sa tým minimalizuje nebezpečenstvo prenosu vírusu. Pred svätým prijímaním si vo vlastnom záujme vydezinfikujte ruky (dezinfekcia je k dispozícii vo vstupe do kostola). Kňaz položí veriacemu Svätú hostiu do otvorených dlaní, ktoré veriaci drží položené ľavú na pravú vo výške hrude, čím urobí akoby trón pre Krista. Následne uchopí hostiu pravou rukou a pred kňazom si ju vloží do úst. Kto z vážnych dôvodov (napr. ochrnutie a pod.) nemôže prijímať Eucharistiu do rúk, nech požiada o sväté prijímanie do úst. Presnejšie informácie vo výveske - usmernenie hlavného hygienika.

 

Možnosť prijať sviatosť zmierenia bude individuálne po dohode s kňazom na farskom dvore. Presnejšie informácie vo výveske - usmernenie hlavného hygienika.

 

Úmysly sv. omší budem slúžiť priebežne počas súkromných sv. omší, ktoré slúžim každý deň.

 

Nakoľko finančné príjmy farnosti, ktoré pochádzajú z vašich milodarov („zvonček“ počas nedeľnej sv. omše a zbierky pre potreby farnosti) v týchto dňoch nie sú možné, kto by chcel podporiť finančne farnosť, môžete tak urobiť vhodením svojho milodaru do pokladničiek (v predsieni kostola a v kostole), odovzdaním svojho milodaru na fare alebo milodarom na účet farnosti SK5302000000003161718455 (číslo účtu je aj na našej stránke www.leopoldov.fara.sk).

Za vaše milodary úprimné Pán Boh zaplať.

 

 

Pochválený buď Ježiš Kristus!

 

Patrik Bacigál