Oznamy 02.12.2018

 

 

alt

Rímskokatolícka Cirkev

farnosť sv. Ignáca, Leopoldov

Nám. sv. Ignáca 23/46, 920 41 Leopoldov

www.leopoldov.fara.sk, e-mail Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. tel.: 033/ 734 22 11

Poriadok bohoslužieb od 03. decembra 2018 do 09. decembra 2018

   

 

        

Deň

Liturgická oslava

Hodina

Úmysel

Pondelok

03.12.

Sv. Františka Xaverského,

kňaza, spomienka

1800

  Za uzdravenie Matúša

Utorok

04.12.

Féria

1800

  + manžel Ľubomír a ostatní z rodiny

Streda

05.12.

Féria

1800

  

Štvrtok

06.12.  

Féria

1800

  + z rodiny Ščipákovej a Krilekovej

Piatok

07.12. 

Nepoškvrnené počatie

Panny Márie, vigília slávnosti

1800

  + Vilma Polčíková

Sobota

08.12.

Nepoškvrnené počatie

Panny Márie, slávnosť

0800

  + členovia ružencového bratstva

1000

  Za farníkov

1500

  sobáš Tomáš Beránek – Mária Blašková

1800

  + Ernest a Helena

Nedeľa

09.12.

2. Adventná Nedeľa

0800

  + Mikuláš Adamkovič a rodičia z oboch strán

1000

  Za farníkov

 

 

 

    

 

Ešte sú voľné úmysly sv. omší na december.

 

Dnes bude zbierka na Charitu.

 

V sobotu máme prikázaný sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie.

 

V piatok bude od 08:00 do 17:45 v kostole poklona Najsvätejšej sviatosti Oltárnej.

Modlitby obetujme – popri svojich vlastných úmysloch - za dar Božieho milosrdenstva pre našu farnosť.

Prosím vás, aby ste sa zapísali do zoznamu, ktorý je vzadu v kostole.

 

V nasledujúcom týždni máme 1. piatok v mesiaci a to je príležitosť pre našu duchovnú obnovu, zmierenie sa s Bohom, druhými ľuďmi i sebou samými. Možnosť prijať sviatosť zmierenia bude v pondelok až piatok od 16:00.

Chorých, ktorých chodím spovedať na 1. piatok, budem spovedať v piatok od 08:30.

 

Pravidelná prvopiatková zbierka trvanlivých potravín pre ľudí v núdzi bude v našej farnosti od pondelka 3. 12. do nedele 9. 12. 2018. Prispieť môžete darovaním rôznych trvanlivých potravín ako sú napríklad konzervy, paštéty, sladkosti, polievky, káva, čaj, cukor, olej, strukoviny, mlieko, cestoviny a podobne. V novembrovej zbierke sme spolu vyzbierali 224 kusov potravín, za ktoré všetkým patrí vďaka. Podrobnosti nájdete na nástenke.

 

Trnavská arcidiecézna charita v spolupráci s farnosťou Leopoldov Vás pozýva na návštevu charitného vianočného stánku.  Otvorený bude v  sobotu 8.12. na námestí v Leopoldove, počas vianočných trhov. Ponúkneme Vám teplý čaj, (kto chce, môže si priniesť vlastnú šálku, aby sme šetrili prírodu) koláčiky, výrobky z dielne sv. Heleny a Charitný spravodaj. Môžete sa zoznámiť s prácou charity a v prípade záujmu aj prispieť finančným darom.

 

2. adventná nedeľa sa nazýva aj Biblickou nedeľou– nedeľou Božieho slova.

 

Chorých, ktorí by sa chceli pred Vianocami zmieriť s Bohom a stretnúť sa s Kristom v Eucharistii nahláste prosím v zákristii alebo na fare. Týchto chorých budem spovedať v pondelok 17.12.2017 od 08:30.

 

V októbri 2018 začalo internetové vysielanie Rádio Mária, ktorého príchod na Slovensko podporil arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Cieľom a poslaním  Rádia Mária je, aby čo najviac ľudí objavilo  živý vzťah s Bohom. Program je zostavený tak, aby ukazoval krásu a zmysel kresťanskej viery pre každého jednotlivca. Chceme, aby čím viac ľudí malo možnosť objaviť Božiu prítomnosť a lásku vo svojom živote, pretože táto skúsenosť naozaj vie uzdraviť a meniť srdcia ľudí. Rádio Mária je rádio poslucháčov. Pozývame Vás, podieľať sa na programe spoločnou modlitbou, zasielaním úmyslov, otázok, podnetov, hudobných prianí pre svojich blízkych, alebo inou  dobrovoľníckou činnosťou. Rádio Mária môžete počúvať kdekoľvek na svete priamo na webovej stránke www.radiomaria.sk, kde sa dozviete aj podrobnejšie informácie a nájdete návod na stiahnutie aplikácie na počúvanie rádia cez mobilný telefón. Prosíme o Vaše modlitby.

 

Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí ste navrhli členov Farskej ekonomickej rady. Nakoľko ste navrhli štyroch, všetci sa automaticky stali členmi Farskej ekonomickej rady. Sú to (poradie podľa nahlásenia kandidáta): MVDr. Vladimír Hraška, Ing. Alena Kaničárová, Ing. Milan Moravanský a Ing. Elena Slamková.

 

Ďakujem za upratanie kostola skupine č. 16.

V tomto týždni prosíme o upratovanie kostola skupinu č. 17.

 

 

Pochválený buď Ježiš Kristus!

 

Patrik Bacigál