Poriadok bohoslužieb od 24. júla 2023 do 30. júla 2023

+ rodičia a starí rodičia Srdošoví

Sv. Jakuba, apoštola,

sviatok

+ Emil Hargaš

Sv. Joachima a Anny,

rodičov preblahoslavenej

Panny Márie, spomienka

+ Anna Sláviková

Sv. Gorazda a spoločníkov,

spomienka

Za Božiu pomoc v chorobe

+ rodičia Kolenoví a brat Pavol

Sv. Ignáca z Loyoly, kňaza,

titul farského kostola

vigília slávnosti

+ Ľubomír Szabo

Sv. Ignáca z Loyoly,  kňaza,

titul farského kostola, slávnosť

Za farníkov (streamovaná)

Pokračujeme v deviatniku ku sv. Ignácovi z Loyoly.
Bude to časť duchovnej prípravy na hody – vonkajšiu oslavu patróna našej farnosti  a titulu nášho farského kostola.
Preto modlitba ruženca bude začínať 40 minút pred sv. omšou.

Dnes máme svetový deň starých rodičov a seniorov. Dikastérium pre laikov, rodinu a život pozýva veriacich najmä k trom konkrétnym formám zapojenia sa do slávenia Svetového dňa starých rodičov: návštevou starých ľudí, účasťou na  osobitnej svätej omši a pietnou spomienkou na zosnulých.

Budem zapisovať úmysly sv. omší na august. Dnes po sv. omšiach životné jubileá a 1. výročie úmrtia a od pondelka ostatné úmysly.

Kto by ste mali úmysly sv. omší, ktoré nemusia byť odslúžené v Leopoldove, tak mi ich môžete odovzdať aj s milodarom v obálke a odovzdám ich ďalším kňazom, ktorí tieto úmysly odslúžia alebo ich odslúžim počas dovolenky alebo na Oáze.

V tomto týždni máme oslavu titulu nášho farského kostola, je to príležitosť na našu osobnú duchovnú obnovu a zmierenie sa s Bohom, druhými ľuďmi i sebou samými. Možnosť prijať sviatosť zmierenia bude v pondelok a piatok od 16:00, v utorok a stredu od 17:00 a vo štvrtok počas/po rannej sv. omši.
V pondelok do 17:30 a štvrtok ráno príde podľa možnosti spovedať aj vdp. Ján Bašo.
Chorých, ktorých chodím spovedať na 1. piatok, budem spovedať v piatok od 08:30.

Na budúcu nedeľu budeme mať vonkajšiu oslavu titulu nášho farského kostola a patróna našej farnosti sv. Ignáca z Loyoly.
Na budúcu nedeľu bude hodová ofera.

Oznam z ABU: Radi by sme Vám dali do pozornosti nové číslo katolíckeho časopisu Verbum. Témou časopisu je Odpoveď na sekularizáciu. Naši autori sa na úbytok veriacich, namiesto smútenia, rozhodli pozrieť ako na príležitosť. Ponúkame Vám skvelé texty od známeho teológa Scotta Hahna, poľského filozofa Dariusa Karlowitza, profesora sociológie Marka Regnerusa a ďalších. Objednávku aktuálneho čísla, ale aj rôzne druhy predplatného nájdete na webe obchod.slh.sk.

Počas prázdnin bude zbierka školských pomôcok pre deti v núdzi. Viac informácií na výveske.