Poriadok bohoslužieb od 25. septembra 2023 do 01. októbra 2023

Sobáš so sv. omšou

Tomáš Kalický – Lucia Lukáčová

Sv. Hieronyma, kňaza a učiteľa Cirkvi, spomienka

+ manžel, rodičia, sestra a ostatní + z rodiny

Na poďakovanie s prosbou o ďalšiu Božiu pomoc pri príležitosti dožitých 90 rokov

Za zdravie a Božiu pomoc pre celú rodinu (streamovaná)

Zbierka pre potreby farnosti minulú nedeľu vyniesla 1207,70€. Za vaše milodary úprimné Pán Boh zaplať.

Budem zapisovať úmysly sv. omší na október. Dnes po sv. omšiach životné jubileá a 1. výročie úmrtia a od pondelka ostatné úmysly.

Kto by ste mali úmysly sv. omší, ktoré nemusia byť odslúžené v Leopoldove, tak mi ich môžete odovzdať aj s milodarom v obálke a odovzdám ich ďalším kňazom, ktorí tieto úmysly odslúžia.

Ružencové bratstvo plánuje púť do Šaštína 30.09.2023 na 16. púť ružencových bratstiev. Program je na výveske.
Prihlasovať na púť sa môžete čo najskôr u p. Svetlíkovej alebo p. Bokorovej.
Odchod o 07:30 od Praniera, návrat do 16:00.

V tomto týždni začneme/pokračujeme:

• v pondelok Modlitby matiek od 16:30 v slovenskej izbe na fare;
  • v stredu s deťmi – nielen pre prvoprijímajúce deti (1. stupeň ZŠ) od 17:00 na fare, potom v kostole sv. omša určená v prvom rade pre deti a po sv. omši krátka katechéza;
  • srdečne pozývame všetkých, ktorí majú záujem učiť sa hrať na gitaru, každú stredu po omši na faru, kde bude bývať gitarová škola - začíname už túto stredu;
  • v stredu od 18:45 synodálne stretnutia na fare (každý párny týždeň alebo podľa farských oznamov);
  • každý piatok pozývame mladých na "Stretko na fare". Začíname po sv. omši. Program je čítanie Sv. Písma, zdieľanie sa a na záver neformálny program.

Srdečne pozývame všetkých na farský deň, stretnutie, kde môžeme ako farnosť spolu tráviť čas pri rozhovoroch, deti pri hrách a dobrom jedle či káve. Budú ho pripravovať spoločenstvá našej farnosti každú prvú nedeľu v mesiaci od 15:00 a zakončíme ho modlitbou chvál v kostole o 18:00.

Ak aj vy prinesiete nejaký dobrý koláčik, budeme veľmi radi.

Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa modlia ruženec v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo náboženskom združení. Na získanie odpustkov sa stanovuje:

• stačí jedna štvrtina celého ruženca, čiže 5 desiatkov
  • k modlitbe treba pridať nábožné rozjímanie o tajomstvách
  • pri verejnom recitovaní treba vysloviť tajomstvá podľa zaužívaného zvyku

Pre získanie úplných odpustkov treba dodržať obvyklé podmienky (svätá spoveď, sväté prijímanie, modlitba na úmysel Svätého Otca a nepripútanosť ku hriechu).

Ruženec sa budeme spoločne modliť v októbri 45 minút pred sv. omšou okrem nedele, kedy sa bude modliť 30  minút pred sv. omšou.

Rodičov a birmovných rodičov našich birmovancov pozývame na spoločné stretnutie pred birmovkou, ktoré sa uskutoční 08.10. popoludní. Kvôli organizácií vás prosíme o prihlásenie cez odkaz v oznamoch na farskej stránke https://forms.gle/4921ttBiTv2inra97, kde nájdete aj viac informácií.