Poriadok bohoslužieb od 02. októbra 2023 do 08. októbra 2023

Na úmysel Ordinára

+ členovia ružencového bratstva

Ružencovej Panny Márie, spomienka

Modlitba posvätného ruženca a po nej sv. omša Za ružencové bratstvo

Za zdravie a Božie požehnanie

Za tých, čo majú v októbri narodeniny alebo meniny

Za farníkov (streamovaná)

Zomrel vdp. Peter Rúčka, farár v Šulekove.

Spomeňte si na neho vo svojich modlitbách.

Srdečne pozývame všetkých na farský deň, stretnutie, kde môžeme ako farnosť spolu tráviť čas pri rozhovoroch, deti pri hrách a dobrom jedle či káve. Budú ho pripravovať spoločenstvá našej farnosti každú prvú nedeľu v mesiaci od 15:00 a zakončíme ho modlitbou chvál v kostole o 18:00.
Ak aj vy prinesiete nejaký dobrý koláčik, budeme veľmi radi.

Pravidelná prvopiatková zbierka trvanlivých potravín pre ľudí v núdzi bude v našej farnosti od pondelka do nedele. Prispieť môžete darovaním rôznych trvanlivých potravín.

V tomto týždni máme 1. piatok v mesiaci, je to príležitosť na našu osobnú duchovnú obnovu a zmierenie sa s Bohom, druhými ľuďmi i sebou samými. Možnosť ku sv. spovedi bude v pondelok, utorok, stredu a piatok od 16:00 a vo štvrtok počas sv. omše (pokiaľ príde vdp. Ján Bašo) a prípadne aj po nej.
Chorých budem spovedať v piatok od 08:30.

Keďže 14.10.2023 bude v našej farnosti vysluhovaná sviatosť birmovania v rámci bezprostrednej prípravy sa budeme od štvrtku modliť po sv. omši Deviatnik k Duchu Svätému.

V soboru o 07:30 bude modlitba posvätného ruženca a po sv. omši výmena kartičiek ružencových tajomstiev.
Pozývame členov živého, svätého a večného ruženca a všetkých ctiteľov Panny Márie.

Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa modlia ruženec v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo náboženskom združení. Na získanie odpustkov sa stanovuje:

• stačí jedna štvrtina celého ruženca, čiže 5 desiatkov
  • k modlitbe treba pridať nábožné rozjímanie o tajomstvách
  • pri verejnom recitovaní treba vysloviť tajomstvá podľa zaužívaného zvyku

Pre získanie úplných odpustkov treba dodržať obvyklé podmienky (svätá spoveď, sväté prijímanie, modlitba na úmysel Svätého Otca a nepripútanosť ku hriechu).

Ruženec sa budeme spoločne modliť v októbri 45 minút pred sv. omšou okrem nedele, kedy sa bude modliť 30  minút pred sv. omšou.

V tomto týždni začneme/pokračujeme:

• v pondelok Modlitby matiek od 16:30 v slovenskej izbe na fare;
  • v stredu s deťmi – nielen pre prvoprijímajúce deti (1. stupeň ZŠ) od 17:00 na fare, potom v kostole sv. omša určená v prvom rade pre deti a po sv. omši krátka katechéza;
  • v stredu po omši gitarová škola na fare;
  • v stredu od 18:45 synodálne stretnutia na fare (každý párny týždeň alebo podľa farských oznamov);
  • v piatok od 15:00 adorácia v kostole;
  • v piatok pred sv. omšou od 17:00 stretko detí a mládeže, ktorí už boli na 1. sv. prijímaní, ale ešte sa nepripravujú na birmovku (2. stupeň ZŠ), potom v kostole sv. omša určená v prvom rade pre mládež a po sv. omši stretko pre mladých na fare (čítanie Svätého písma, zdieľanie, neformálny program).

V tomto týždni prosíme o upratovanie kostola skupinu č. 2 a birmovancov.