Poriadok bohoslužieb od 16. októbra 2023 do 22. októbra 2023

Sv. Ignáca Antiochijského, biskupa a mučeníka, spomienka

+ František Tomašík a ostatní + z rodiny

Sv. Lukáša, evanjelistu, sviatok

+ manžel Jaroslav a rodičia z oboch strán

Výročie posviacky chrámu, vigília slávnosti

Za dobrodincov chrámu a farnosti

Výročie posviacky chrámu, slávnosť

+ manžel Marián a ostatní + z rodiny

Za farníkov (streamovaná)

Chcel by som poďakovať všetkým animátorom a birmovancom za slávnosť, pri ktorej bola vysluhovaná sviatosť birmovania. Nech je pre nás všetkých tento Boží dar povzbudením do nášho života.

Dnes bude zbierka pre potreby farnosti.

V utorok po sv. omši bude stretnutie s rodičmi detí, ktoré majú ísť v tomto roku na 1. sv. prijímanie.

V stredu sa budú predmodlievať ruženec deti. Je to v rámci aktivity pod záštitou pápežskej nadácie „Pomoc trpiacej Cirkvi“ a má názov „Milión detí sa modlí ruženec“.

Stretnutie všetkých detí, ktoré by sa chceli do tejto modlitby zapojiť, bude o 16:30 na fare.

Na budúcu nedeľu bude zbierka na misie.

Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa modlia ruženec v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo náboženskom združení. Na získanie odpustkov sa stanovuje:

• stačí jedna štvrtina celého ruženca, čiže 5 desiatkov
  • k modlitbe treba pridať nábožné rozjímanie o tajomstvách
  • pri verejnom recitovaní treba vysloviť tajomstvá podľa zaužívaného zvyku

Pre získanie úplných odpustkov treba dodržať obvyklé podmienky (svätá spoveď, sväté prijímanie, modlitba na úmysel Svätého Otca a nepripútanosť ku hriechu)

Ruženec sa budeme spoločne modliť v októbri 45 minút pred sv. omšou okrem nedele, kedy sa bude modliť 30  minút pred sv. omšou.

V tomto týždni pokračujeme:

• v pondelok Modlitby matiek od 16:30 v slovenskej izbe na fare;
  • v stredu s deťmi – v kostole sv. omša určená v prvom rade pre deti a po sv. omši krátka katechéza;
  • v stredu po omši gitarová škola na fare;
  • v stredu od 18:45 synodálne stretnutia na fare (každý párny týždeň alebo podľa farských oznamov);
  • v piatok od 15:00 adorácia v kostole;
  • v piatok pred sv. omšou od 17:00 nácvik spevu na sv. omšu pre deti a mládež, ktorí už boli na 1. sv. prijímaní, ale ešte sa nepripravujú na birmovku (2. stupeň ZŠ), potom v kostole sv. omša určená v prvom rade pre mládež a po sv. omši stretko pre mladých na fare (čítanie Svätého písma, zdieľanie, neformálny program).