Poriadok bohoslužieb od 23. októbra 2023 do 29. októbra 2023

Za Božiu pomoc pri operácii

Na poďakovanie za 25 rokov spoločného života

+ Emília Klačmanová

+ Rudolf a rodičia z oboch strán

Sv. Šimona a Júdu, apoštolov, sviatok

+ Dávid, Mária a Karol

+ otec Michal Mikula a Apolónia (streamovaná)

Zbierka pre potreby farnosti minulú nedeľu vyniesla 1231,15€. Za vaše milodary úprimné Pán Boh zaplať.

Budem zapisovať úmysly sv. omší na november. Dnes po sv. omšiach životné jubileá a 1. výročie úmrtia a od pondelka ostatné úmysly.
Kto by ste mali úmysly sv. omší, ktoré nemusia byť odslúžené v Leopoldove, tak mi ich môžete odovzdať aj s milodarom v obálke a odovzdám ich ďalším kňazom, ktorí tieto úmysly odslúžia.

Dnes bude zbierka na misie.

V stredu sa budú predmodlievať ruženec deti.

V piatok nebude adorácia.

Na budúci víkend sa zo soboty na nedeľu posúva čas o hodinu dozadu.

Všetky deti aj s rodičmi a starými rodičmi srdečne pozývame na Párty všetkých svätých, ktorá bude v nedeľu 05.11..
Viac info na výveske.

Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa modlia ruženec v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo náboženskom združení. Na získanie odpustkov sa stanovuje:

• stačí jedna štvrtina celého ruženca, čiže 5 desiatkov,
  • k modlitbe treba pridať nábožné rozjímanie o tajomstvách,
  • pri verejnom recitovaní treba vysloviť tajomstvá podľa zaužívaného zvyku.

Pre získanie úplných odpustkov treba dodržať obvyklé podmienky (svätá spoveď, sväté prijímanie, modlitba na úmysel Svätého Otca a nepripútanosť ku hriechu).

Ruženec sa budeme spoločne modliť v októbri 45 minút pred sv. omšou okrem nedele, kedy sa bude modliť 30  minút pred sv. omšou.

V tomto týždni pokračujeme:

• v pondelok Modlitby matiek od 16:30 v slovenskej izbe na fare;
  • v stredu s deťmi – nielen pre prvoprijímajúce deti (1. stupeň ZŠ) od 17:00 na fare, potom v kostole sv. omša určená v prvom rade pre deti a po sv. omši krátka katechéza;
  • v stredu po omši gitarová škola na fare;
  • v stredu od 18:45 synodálne stretnutia na fare (každý párny týždeň alebo podľa farských oznamov);
  • v piatok pred sv. omšou od 17:00 stretko detí a mládeže (nácvik spevu na sv. omšu), ktorí už boli na 1. sv. prijímaní, ale ešte sa nepripravujú na birmovku (2. stupeň ZŠ), potom v kostole sv. omša určená v prvom rade pre mládež a po sv. omši stretko pre mladých na fare (čítanie Svätého písma, zdieľanie, neformálny program).