Poriadok bohoslužieb od 30. októbra 2023 do 05. novembra 2023

Všetkých svätých, vigília slávnosti

+ príslušníci ZVJS Leopoldov a ich rodiny

Všetkých svätých, slávnosť

Za tých, čo majú v novembri narodeniny alebo meniny

Spomienka na všetkých zosnulých veriacich

Za všetkých zosnulých

+ rodičia Mária a Ján a ostatní + z rodiny Feckovej a Findišovej

+ členovia ružencového bratstva

Sv. Karola Boromejského, biskupa, spomienka

Modlitba posvätného ruženca a po nej sv. omša Za ružencové bratstvo

+ Ladislav Zachar

+ rodičia z oboch strán a súrodenci

+ Nadežda (streamovaná)

Zbierka na misie minulú nedeľu vyniesla 1000€. Za vaše milodary úprimné Pán Boh zaplať.

V utorok bude mať sv. omšu vdp. Gabriel Dzvoňár, duchovný vo väznici v Leopoldove.

V stredu máme prikázaný sviatok Všetkých svätých.

V stredu popoludní o 15:00 bude na cintoríne pobožnosť za zosnulých.

V soboru o 07:30 bude modlitba posvätného ruženca a po sv. omši výmena kartičiek ružencových tajomstiev.
Pozývame členov živého, svätého a večného ruženca a všetkých ctiteľov Panny Márie.

Pravidelná prvopiatková zbierka trvanlivých potravín pre ľudí v núdzi bude v našej farnosti od pondelka do nedele. Prispieť môžete darovaním rôznych trvanlivých potravín.

V tomto týždni máme 1. piatok v mesiaci, je to príležitosť na našu osobnú duchovnú obnovu a zmierenie sa s Bohom, druhými ľuďmi i sebou samými. Možnosť ku sv. spovedi bude v pondelok a piatok od 16:00, v utorok od 17:30 (príde spovedať vdp. Gabriel Dzvoňár) a vo štvrtok po rannej sv. omši.
V pondelok a štvrtok príde podľa možnosti spovedať aj vdp. Ján Bašo.
Chorých budem spovedať v piatok od 08:30.

Srdečne pozývame všetky deti aj s rodičmi a starými rodičmi, ktoré chcú osláviť sviatok Všetkých svätých, na Párty Všetkých svätých, ktorá sa uskutoční v nedeľu 05.11.2023 o 15:00 v pastoračnom centre na fare.
Prosíme deti, aby prišli v maske svojho obľúbeného svätca. Tešíme sa na vás. Viac info na výveske.

Modlitba chvál bude na budúcu nedeľu o 18:00. Vstupujte do jeho brán s piesňou chvály a do jeho nádvorí s piesňami oslavnými; chváľte ho a velebte jeho meno. (Žalm 100,4).
Priatelia, pozývame vás prísť zjednotiť sa v modlitbách a spoločne prežiť Božiu blízkosť a dobrotu.

Možnosť získať odpustky pre zosnulých:

• Veriaci, ktorý v deň Spomienky na všetkých zosnulých veriacich nábožne navštívi kostol alebo kaplnku a pomodlí sa Modlitbu Pána (Otče náš) a urobí vyznanie viery (Verím v Boha) môže získať úplné odpustky, ktoré je možné privlastniť iba dušiam v očistci. Tieto odpustky je možné získať od poludnia predchádzajúceho dňa (01.11.) až do polnoci určeného dňa (02.11.)
  • Veriaci, ktorý nábožne navštívi cintorín a aspoň mysľou sa pomodlí za zosnulých môže získať odpustky, ktoré možno privlastniť iba dušiam v očistci, raz denne od 01.11. do 08.11.

Okrem tohto odpustkového úkonu sa žiada splniť tri podmienky:

1. svätá spoveď (krátko predtým alebo potom)
  2. sväté prijímanie (najlepšie v ten istý deň)
  3. modlitba na úmysel Svätého Otca (stačí Otče náš, Zdravas Mária a Sláva Otcu)

Okrem toho treba vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu, aj ku všednému.